Xbox One verze hry The Sinking City nemá cz titulky

28.06.2019

Zdá se, že mít českou lokalizaci v menu konzole je zásadní pro budoucí překlady her. Vývojáři si totiž zvykli, že pokud je v menu konzole ve výchozím nastavení například česká lokalizace, hra se automaticky přepne do českého jazyka, pokud tento překlad obsahuje. V zahraničí tomu nebývá jinak. Hra si prostě bere nastavení jazyka ze systému konzole.

Nejnovější případ se vyskytl u včera vycházející hry The Sinking City, která dle oficiální zprávy českého distributora ze dne 9. 4. 2019 měla mít českou lokalizaci ve formě titulků na platformy Sony Playstation 4, Xbox One a PC. Nakonec ale obsahuje české titulky pouze na Playstation 4 a PC. O odhalení české lokalizace u této hry jsme psali tady a tehdy to bylo přímo vývojáři potvrzené pouze pro tyto dvě výše uvedené platformy (článek jsme po té aktualizovali dle oficiálního vyjádření českého distributora Comgad).

Oficiální zpráva distributora ze včerejšího dne.

Bereme to jako zdvihnutý prst českému zastoupení Microsoftu, který zatím české prostředí do konzole Xbox One nevložil, i když ho má dle spekulací dávno připravené. Implementace českého prostředí do této konzole nebyla prý zatim schválena v americkém Redmontu. Tím se zase dostáváme do začarovaného kruhu (prodává se malo her, nebudou české lokalizace - nejsou české lokalizace, proro hráči kupují málo her a upřednostňují ty s českou lokalizací) z kterého Sony Playstation naštěstí vystoupila.