Xbox oficiálně obdrží nejen češtinu!

10.07.2020

Xboxoví hráči z Česka i Slovenska dnes mohou začít slavit. A my také, jelikož Vás konečně můžeme oficiálně informovat o něčem, na co jsme dlouho čekali.

Náš projekt Čeština ve videohrách si připisuje další úspěšný zářez. Xbox totiž již brzy obdrží češtinu a také slovenčinu!

S touto informací jsme byli nuceni čekat, dokud ji jako první nevypustí přímo Microsoft a ten tak právě učinil v rámci patch notes svého testovacího Xbox Insider programu.

Konkrétně se jedná o update s krkolomným označením 2007.200709-0000, který je již nyní dostupný v rámci Alpha ringu Xbox Insider programu. Pokud tedy jste jedním z nadšenců, kteří testovací aktualizace využívají, tak si již update můžete vyzkoušet na vlastní kůži!

Musím Vás ale upozornit, že tato verze systému nemusí být zcela stabilní a může obsahovat chyby, proto instalaci výrazně nedoporučuji méně zkušeným uživatelům a nebo zkrátka náročným jedincům, kteří chtějí stoprocentní zážitek.

Finální verze této aktualizace se snad dočkáme co nejdříve, přesné datum ale zatím neznáme. Dá se nic méně předpokládat, že to již nebude dlouho trvat. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud se nevyskytne nějaký vážný problém, který by aktualizaci pozdržel, tak veřejná finální verze bývá uvolněna maximálně s odstupem pár týdnů po verzi testovací.

Naše cesta tímto ale rozhodně nekončí, stále budeme usilovat o co nejvíce lokalizovaných her a o veškerém dění kolem češtiny ve videohrách Vás budeme informovat.

Zatím nám do komentářů alespoň můžete dát vědět, jak se vám update líbí.


Na úplný závěr pro nás nejspíš to vůbec nejdůležitější. Tento článek chceme využít také k tomu, abychom poděkovali našemu strážnému andělu, paní europoslankyni Ditě Charanzové. Ta při nás celou dobu stála a za češtinu ve videohrách bojovala na co nejvyšších místech. Proto jí za celý tým Videoher česky a také za naši komunitu srdečně děkujeme.