V češtině vyšlo: Metro Exodus

14.02.2019

Zítra vychází třetí díl oblíbené značky Metro, která se zrodila z knižní předlohy od ruského spisovatele sci-fi, Dmitry Glukhovského.

Předešlé dva díly sklidily značnou chválu za výborné převedení námětu zničené Moskvy jadernou válkou, kde se lidé po radiační kontaminaci povrchu uchýlili do největšího proti atomového krytu na světě - moskevského metra. První díl s názvem Metro 2033 vyšel původně v roce 2010 a to v angličtině. Tento díl se podíval na platformy Xbox 360 a PC. Na PS3 hra nevyšla z marketingových rozhodnutí. Hra sklidila výborné recenze a na agregátoru Metacritic dosáhla v průměru na 78 %. Druhý díl s názvem Metro: Last Light se inspiroval knihou od stejnojmenného autora a kniha se jmenuje Metro 2034. Tento díl vyšel v roce 2013 na PC, Xbox 360 a PS3 a hra má na všech zmíněných platformách české titulky. Druhý díl sklidil ještě lepší hodnocení než Metro 2033 - na Metacritics má v průměru 81 %.

Když vyšla remasterovaná verze pro Xbox One a Playstation 4, obsahovaly již oba tituly českou lokalizaci ve formě titulků. Remastery vyšly v roce 2014 a recenze vyzdvihovaly hlavně zbrusu předělanou grafickou stránku hry tak, aby využila sílu nových konzolí.

A právě zítra vychází pokračování, které příběhem navazuje na předešlé dva díly, v kterých jste prožívali strasti chlapíka jménem Arťom. Metro Exodus se odehrává již na velkých otevřených mapách a v recenzích si z celé trilogie odnáší vůbec nejlepší známky. Metro Exodus má na všech platformách české titulky, tak si ho pořádně užijte a ponořte se do temnou atmosférou nasáklého příběhu.