Update petice za Únor a Březen 2018

04.04.2018

Vítám vás u nového updatu naší petice za více lokalizovaných exkluzivnich her pro Sony PlayStation 4 a český překlad Playstation Store. V minulém update jsem vám slíbil, že se během února dočkáte exkluzívního rozhovoru. Nestalo se tak a já se poučil, že již dopředu nebudu nic slibovat.

V tomto updatu vypíchnu hlavně pozvánku na Discord server Čeština ve videohrách, naše nové webové stránky Videohry česky a nově vzniklou fb Skupinu Čeština ve videohrách, která bude do jisté míry suplovat naši fb stránku po změně pravidel ze strany Facebooku. Tak se pusťte do čtení :-)

V měsíci únoru vše velmi potěšila zpráva, že chystaná exkluzivní hra pro Sony PlayStation 4 s názvem Detroit: Become Human, dostane českou lokalizaci a to ve formě titulků! Zde si můžete přečíst původní článek:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1529045617193548&id=1210744439023669

Další krásnou novinkou pro české a slovenské hráče bylo oznámení české lokalizace hry Metro Exodus pro všechny platformy, na které hra vyjde. Jde o pokračování her Metro 2033 a Metro: Last Light, jenž vyšly na konzole současné generace s českými titulky a to v kolekci s názvem Metro Redux. Zde najdete původní článek:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1534181826679927&substory_index=0&id=1210744439023669

V březnu se toho událo podstatně více. Začneme tím, že Sony konečně všem tázajícím zodpověděla svým činem otázku, kdy že se dočkají české kompletní lokalizace (tedy český dabing a titulky) párty hry That's You, která vyšla pro platformu Playlink a to 4. července. Česká lokalizace vyšla formou updatu hry 12. března. Původní článek naleznete zde:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1540319249399518&id=1210744439023669

Naše skvělá komunita v čele s člověkem s přezdívkou The Bigfoot, nás v březnu překvapila velice vtipným videem, ve které si stříhl hlavní roli poměrně známý španělský komik El Risitas. Ten televiznímu moderátorovi vysvětluje, jak je to vlastně s češtinou u Playstation 4. Užijte si video!

https://youtu.be/VDUW4sTmV4w

Ke konci března jsme se také připojili k světově známé komunikační platformě Discord, kde jsme pro vás založili místnost s názvem Čeština ve videohrách. Tak se připojte!

Pozvánku naleznete zde:

https://discordapp.com/invite/P6AmSMb

K poslednímu dni měsíce března slaví naše/vaše petice a fb stránky první rok života. Jako oslavu jednoletého výročí jsme pro vás spustili naše zbrusu nové webové stránky s názvem Videohry česky a naleznete je na této adrese:

https://videohrycesky.webnode.cz

Na webových stránkách neustále pracujeme a primárně tyto stránky budou sloužit jako agregátor našich článku z facebookové stránky Čeština ve videohrách. Na nich také najdete aktuální seznam her v češtině, který budeme průběžně doplňovat podle toho, jak budou oznámeny nové české lokalizace pro konzolové tituly. Samozřejmě zde naleznete i okdaz na petici, která má aktuálně více jak 7300 podpisů, takže neustále rosteme!

A poslední, velmi důležitou zprávu jsem si nechal na konec tohoto updatu. Vzhledem k tomu, jak Facebook upravuje pravidla pro dosah u článků vydaných v našich komunitně zaměřených fb stránkách Čeština ve videohrách, jsme se rozhodli připojit k našim stránkám i Skupinu, která nabízí větší prostor pro naši realizaci a je hlavně jednodušší pro propagaci našich myšlenek a záměrů. Takže se neváhejte k naší skupině připojit a doufám, že se sejdeme ve velkém počtu! Najdete ji zde:

https://m.facebook.com/groups/1884195614945579

Všem novým i stávajícím petentům z celého srdce děkujeme a vězte, že naše rostoucí síla nezůstane nevyužita!

Užijte si s námi novou komunikační platformu Discord, naše nové webové stránky a připojte se k naší právě vzniklé skupině Čeština ve videohrách! Mějte se všichni moc fajn a u dalšího updatu zase na viděnou!


Za autora petice

Václav Vymětalík

Za tým Čeština ve videohrách a Videohry česky

Václav Vymětalík a Gabriel Nowe