Update k petici - Srpen 2017

20.08.2017

Srpen se nese ve znamení právě probíhající bety firmware 5.0 pro konzoli Sony Playstation 4, který obsahuje mimo jiné českou lokalizaci menu této konzole. My jsme pozvánku do bety obdrželi díky hráči s přezdívkou ambroz a za tu mu srdečně děkujeme! Mysleli jsme, že betu nám Sony poskytne bez váhání, ale nestalo se tak.

O betě se rozepíšeme následně. Teď je naší milou povinností vám sdělit, že se jeden ze zakládajících členů fb stránek Čeština ve videohrách dostal do televize. Jmenovitě jde o TV Barrandov a Václav Vymětalík byl v bloku hlavních zpráv, kde hovořil o právě probíhající petici a česko-slovenském trh s konzolovými hrami. Video najdete v archivu v archivu TV Barrandov. Reportáž o petici najdete v čase 14 minut a 50 sekund a zde je odkaz

Teď již ale k samotné betaverzi, která toho obsahuje opravdu hodně, ale nás, jakožto signatáře petice za lokalizaci menu systému Sony Playstationu 4, bude nejvíce zajímat ona lokalizace. Předně chceme poděkovat všem, kteří tuto petici podepsali, protože se nám podařilo nemožné - menu Playstationu 4 je v češtině! Také děkujeme všem herním i ne herním českým a slovenským webům. Jmenovitě jde o tyto weby:

Hospodářské noviny
Bonusweb.cz
Hrej.cz
Eurogamer.cz
Zing.cz
Sector.sk
JRC.cz
Czechgamer.com
Skillzone.cz
Herní zajímavosti 2.0

Dle našeho zjištění je překlad systému konzole Sony Playstation 4 zatím neúplný, což značí, že Sony neměla českou lokalizaci menu systému Sony Playstationu 4 připravenou dopředu a díky petici ji jenom vypustila do oběhu. Není přeložena Správa účtu, není přeloženo menu Playstatin Store, které dle fotografie od uživatele s přezdívkou Jirka21 bude přeloženo asi až s plnohodnotným vydáním tohoto firmware (odkaz na fotografii je zde). Česká lokalizace menu systému Sony Playstationu 4 umožnila, aby byla například i aplikace Spotify v češtině. Po našem vyzkoušení her Assassin's Creed IV Black Flag: Freedom Cry a Assassin's Creed Unity musíme bohužel konstatovat, že zatím české prostředí menu konzole Sony Playstation 4 plný český překlad do těchto her nedodal. Na druhou stranu - jedná se pořád o betu, takže věříme, že při vydání plné verze firmware 5.0 už tomu bude jinak.

Takže ještě jednou děkujeme za podporu a vaše podpisy! Petici i dále sdílejte a podepisujte, neboť ještě je ve hře více lokalizovaných exkluzívních her pro konzoli Sony Playstation 4 a lokalizace Playstation Store.

Odkaz na petici naleznete v menu našich webových stránek.

Za autora petice

Václav Vymětalík

Za facebookové stránky Čeština ve videohrách

Václav Vymětalíka Gabriel Nowe