Otevřený dopis společnosti Square Enix

10.09.2019

Máme tady další velkou akci, jež navazuje na předešlý email k šéfovi marketingu Chalidu Himmatovi společnosti Cenega, ohledně české lokalizace hry Final Fantasy VII Remake. Tentokrát jsem email ovšem odeslal přímo společnosti Square Enix, která připravuje remake legendární hry Final Fantasy VII. Snad se povede vedení vývojářského týmu alespoň přimět k tomu, aby nad českou lokalizaci ve formě titulků alespoň pouvažovali.

Toto je otevřený dopis společnosti Square Enix, který bude zveřejněn na stránkách Čeština ve videohrách společně s odpovědí od této společnosti, pokud nám na tento otevřený dopis odpovíte.

Přeji krásný den společnosti Square Enix,
mé jméno je Václav Vymětalík. Píši vám za Videohrycesky.cz a Češtinu ve videohrách - to jsou dva komunitní projekty, u jejichž zrodu jsem stál a do teď je vedu.

Opěrným bodem těchto projektů je ovšem velmi úspěšná petice, která míří na tři nemalé cíle. Prvním z nich bylo lokalizování operačního systému konzole Sony Playstation 4 do českého jazyka (splněno). Druhým cílem, který navazuje na první cíl, je lokalizování konzolových her pro PlayStation 4 do českého jazyka (ať first-party her či multiplatformních) - i tento cíl zdá se být naplněn, neboť každá exkluzivní Playstation 4 hra vychází v naší zemi v českém jazyce a mnoho nových multiplatformních her u nás nově začalo vycházet s českým překladem.

Tuto petici využívá jako páku pro více překladů u multiplatformnich her i české zastoupení Sony Playstation, které se snaží společně s domácími distrobutory her přinést českým a slovenským hráčům více česky lokalizovaných her.

Proto i nadále budu informovat zahraniční tvůrce her o obrovském zájmu českých hráčů hrát konzolové hry v našem mateřském jazyce, neboť není nic krásnějšího, než si vychutnat vaši oblíbenou hru v jazyce, který vám byl při narození prvotním.

Náš trh s videohrami neustále roste a každoročně zvedá svůj obrat. Kupní síla českých zákazníků vlastníci Playstation 4 je nebývale velká v porovnání s předchozími lety. Bylo by od vás velice laskavé, kdyby jste pouvažovali nad českou lokalizaci do vámi připravované hry Final Fantasy VII Remake a splnili byste tímto sen mnoha českým a slovenským fanouškům vaší letité série, která má v našich končinách dlouholetou tradici.

Děkujeme za váš čas
Videohry česky

Anglická verze, kterou pro naši věc přeložil náš fanoušek s přezdívkou BarackObama:

This is an open letter to Square Enix, which will be published on the website Čeština ve videohrách along with your answer, if you reply.

Greetings Square Enix, my name is Václav Vymětalík and I am writting your company on behalf of the Videohrycesky.cz and Čeština ve videohrách - the two community-based projects in whose I've been present since their beginning and leading them to this day. The supporting point of these projects is a very successful petition with three main targets (link with 22.000 signeds: https://www.change.org/p/sony-playstation-czech-petition-fo...).

The first one was to translate the operating system of the Sony PlayStation 4 console into the Czech language (done). The second one, which follows up the first target, is to localize console games into the Czech language (either exclusive first-party games or third-party multiplatform games) - even this target has been fulfilled, as every PlayStation 4 game now is published in our country with the Czech language and many new multiplatform games have also begun to come out with translation.

This petition is even used by czech subsidiary of Sony Interactive Entertainment Europe as an argument for localizing more multiplatform games, so they can together with local distributors bring more translated games to czech and slovak players.

Therefore, I will continue to inform foreign game creators about the huge interest of Czech players in playing console games in our mother tongue, as there is nothing more beautiful than enjoying your favorite game in the language that's been with you right from your birth. Our video game market is growing steadily, increasing its turnover every year. The purchasing power of Czech customers with Playstation 4 is unusually high compared to previous years, so it would be very kind of you to consider the Czech localization for your upcoming game Final Fantasy VII Remake, as you would make dreams come true for many Czech and Slovak fans of your long-standing franchise, which has a big tradition in our country as well.

Thank you for reading this email.

Videohryčesky (Czechvideogames)