Otevřený dopis společnosti Frogwares

18.10.2018

Máme tady říjen a nastal čas se rozhodnout, kam se můžeme posunout dále. Už nějakou dobu jsme chtěli přenést petici za více konzolových her v českém jazyce i za hranice firmy Sony Playstation. Proto jsme se rozhodli, že každý měsíc od teď budeme oslovovat zahraniční vývojářské firmy s naší komunitní aktivitou. Byli bysme rádi, kdybyste nám v našem rozhodování, jaké vývojářské studio zvolit, pomohli.

První měsíc si necháme pro sebe a zvolili jsme si ukrajinské studio Frogwares, které připravuje zajímavou hororovou adventuru s názvem The Sinking City. V listopadu bude již na vás, které zahraniční vývojáře oslovíme, proto nám již teď do komentářů pište, ve které z budoucích her byste měli zájem o český překlad ve formě titulků. Samozřejmě vámi vybraná hra do češtiny být přeložena nakonec nemusí, protože toto rozhodnutí závisí pouze na daných vývojářich a distributorovi. Ale víte jak, kdo si o nic neřekne, nic nemá... :-)

Vývojáře jsme požádali i o rozhovor, tak uvidíme, zda se nám poštěstí. A jen tak mimochodem, nejde o to, zda nám vývojáři odpoví, nýbrž o to, aby věděli, že u nás existuje komunita, která svými podpisy bojuje za více konzolových her v češtině.

Zde je mail, který jsme poslali do Frogwares:

Hi everyone,

we are a group of gamers who have created a very successful petition

(https://www.change.org/p/sony-playstation-czech-petition-for-more-czech-localization-in-exclusive-games-for-ps4-and-czech-menu-for-ps4)

which has almost reached its initial goals. And that's why we'd like to inform foreign game developers about Czech gamers being of huge interest to play console games in their native language. Our gaming market grows every day and annually raises its turnover. Purchasing power of Czech customers owning PlayStation and Xbox One consoles is unprecedentedly large compared to previous years, so it would be nice if you were thinking of Czech localization in your upcoming game, The Sinking City.

We would also like to do an interview with you about your game whose gaming elements and set-ups have caught our attention.

Thank you for your time!

Team Videohry česky

Facebook page: https://m.facebook.com/videohrycesky/
Web: https://videohrycesky.webnode.cz/

Zde je originál v češtině:

Zdravím vás,
jsme partička, která založila velmi úspěšnou petici,
která svých cílů již téměř dosáhla. Proto chceme informovat zahraniční tvůrce her o obrovském zájmu českých hráčů hrát konzolové hry v českém jazyce. Náš trh neustále roste a každoročně zvedá svůj obrat. Kupní síla českých zákazníků vlastníci Playstation 4 a Xbox One je nebývale velká v porovnání s předchozími lety. Bylo by fajn, kdyby jste pouvažovali nad českou lokalizaci do vámi připravované hry The Sinking City.

Rádi bychom také s vámi udělali rozhovor ohledně vaší připravované hry, jejíž herní prvky a zasazení nás velmi zaujaly.

Děkujeme za váš čas
Tým Videohry česky