Otevřený dopis společnosti Cenega

27.08.2018

Máme tady další komunitní akci, která se tentokrát týká předního českého vydavatele Cenegy Czech. Poslali jsme jim email a čekáme na jejich odpověď, kterou zveřejníme v aktualizaci tohoto článku.

Ahoj Cenego,
jsme partička, která založila velmi úspěšnou petici za více lokalizovaných exkluzívních her pro Playstation 4 (splněno), česky lokalizovaný systém konzole Sony Playstation 4 (splněno) a v neposlední řadě usilujeme dalšími podpisy o český Playstation Store. Víme, že jste se snažili vyjednat se společností Rockstar českou lokalizaci konzolových verzí jejich dalšího velkého hitu - hry Red Dead Redemption 2. Bohužel pro tisíce českých hráčů, kteří se chystají zakoupit tuto hru pro Xbox One a PS4, neúspěšně. Absence češtiny u tohoto titulu nás mrzí a proto jsme se rozhodli napsat vám tento mail.

Petr Škaloud - generální manažer značky Sony Playstation pro střední a východní Evropu nám potvrdil, že je naše petice (aktuálně překročila 11.000 podpisů) a fb komunita Čeština ve videohrách jejich pákou pro vyjednávání českých lokalizací u exkluzívních her pro Playstation 4. Proto bychom rádi naši petici nabídli i vám - přednímu českému vydavateli konzolových her. Tato petice je totiž především o touze českých a slovenských hráčů mít stále více konzolových her v českém jazyce a už se nevztahuje pouze na tituly pro Sony Playstation 4, protože tuto metu již prekonala.

Český překlad kterékoliv konzolové hry umožní hráčům užít si zakoupený titul plnými doušky a rád za lokalizovanou hru své peníze utratí. Vsadíme se, že přední světoví herní vývojáři o této iniciativě vůbec neví. Konzolový trh se v ČR vyvíjí ohromným tempem kupředu a obliba herních konzolí u lidí roste. Tak proč jim nedopřát česky lokalizované hry. Pojďme se pokusit to společnými silami změnit!

A tady je důkaz, že nekecáme :-)

Rozhovor s Petrem Škaloudem, v kterém zmiňuje naši fb stránku Čeština ve videohrách a petici:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1604929776271798&id=1210744439023669

Napište nám, co si o dané věci myslíte.

Díky za váš čas

Za tým Čeština ve videohrách
Václav Vymětalík a Gabriel Nowe

Za autora petice
Vaclav Vymětalík

Odkazy:

Naše fb stránky Čeština ve videohrách