Odpovědnost komunity

17.04.2018

Sony vybrala naši smeč a míč je tedy opět na naší straně. Lokalizace exklusivních titulů pro konzoli PS4 se množí, jaká je teď odpovědnost na nás jako komunitě?

Jak je psáno na wikipedii - odpovědnost je široký právní, morální a etický pojem. Pomineme slovo právní, protože odpovědnost komunity za kvalitu budoucích produktů je hlavně v rovině morální a etické. Protože zejména v oblasti videoher je takové jednání zárukou budoucích zisků nejen pro Sony, ale také pro nás - hráče.

Samozřejmě že můžete jednoduše namítnout - co to tu meleme o morálce a etice, vždyť přeci čeština ve hře zvedá její prodeje, generuje vyšší zisky a zaručuje více lokalizací v budoucnu. To je samozřejmě velká pravda, nikoliv ale absolutní. Dokud bude z hlediska vývojářů existovat největší videoherní nepřítel a zabiják zisků - prodeje z druhé ruky - pak je zbytkem skládanky, a klíčem k více lokalizacím, skutečně a jen naše etické smýšlení a morální chování.

Komunita má kromě práva stavět barikády také povinnost chovat se odpovědně v mírových časech a obrazně řečeno sadit nové stromy pro budoucí prosperitu. Zkusme proto v rámci svých možností nakupovat hry v prvních dnech od vydání, případně pokud řešíme těžší finanční situaci počkat si na první zajímavé oficiální slevy, ignorovat prodeje z druhé ruky, prokazatelné krádeže herních kódů nebo celých disků bez krabiček.

My pochopitelně víme, že tato slova nepadnou vždy na úrodnou půdu, ale každý nový les začal prvním stromem....

Užijte si každé jedno české slovo v nynějších a budoucích konzolových hrách přátelé...