Nové hry v češtině: Space Hulk Tactics a Assassin's Creed: Odyssey

10.10.2018

Nové hry v češtině

Protože si konečně distributoři uvědomili, že hlavním prodejním argumentem u konzolových verzí her je česká lokalizace, mohou si hráči od začátku tohoto roku užívat spoustu her v našem rodném jazyce.

Včera například vyšel Space Hulk Tactics, který obsahuje úplnou českou lokalizaci ve formě textů, a to pro Playstation 4 a PC. Jeho lokalizaci společně s dalšími tituly (pro PS4 a PC v češtině ještě vyjde Call of Cthulhu a Farming Simulator 19) jsme odhalili již dříve. Naší povinností je vás o tomto českém překladu informovat, protože k našemu překvapení neobsahujene krabička hry žádnou zmínku o české lokalizaci. Tento krok vydavatele, který pro český trh prosadil lokalizaci, je hodně kontraproduktivní a my se nad ním podivujeme. Když si zaplatil českou lokalizaci, kolik by ho stálo zaplatit si samolepky, které by se nalepili na celofán, který halí krabičku hry? Možná bude problém v logistice, ale do toho mi nevidíme. Buďme proto rádi, že je hra v českém jazyce a vy tuto novinku sdílejte, ať se o jejím překladu dozví co nejvíce lidí.

Další přírůstek v oblasti českých lokalizací je Assassin's Creed Odyssey, který sklidil nadšené recenze a na agregátoru Metacritic dosáhl u odborné poroty na krásných 83 až 90 %. Nový díl celou letitou sérii přeorientoval na čistokrevné RPG, které se výtečně hraje (vlastní zkušenost) a jehož příběh má konečně grády a je docela temný. Hra obsahuje obrovské množství textu, takže se český překlad opravdu hodí. Přeloženo je vše, avšak ve hře nenajdete encyklopedii, která opět vyjde později a my jen můžeme doufat, že tentokrát bude do češtiny přeložena. Musíme totiž s hořkostí připomenout, že u Assassin's Creed Origins: The Discovery Tour, jsme texty louskali v angličtině.

Takže češtině ve videohrách zdar! :-)