Naše dojmy z dema Detroit: Become Human

25.04.2018

Dvorní režisér studia Quantic Dream, David Cage, pro hráče připravuje filmovou adventuru, která se vrací díky svým mechanismům vyšetřování ke kořenům velmi úspěšné hry Heavy Rain. V plné hře budete ovládat tři hlavní postavy (androidy), a to Karu, Connora a Marcuse. Hlavním protagonistem dema je android jménem Connor, který je členem speciální zásahové policejní jednotky, jež má za úkol vystopovat a popřípadě zlikvidovat androidy, kteří porušili zákon.

Než jsme se pustili do samotného hraní dema, zjistili jsme, že plná hra bude obsahovat dvě obtížnosti. Díky první obtížnosti vám nebude nic bránit v tom, abyste si vychutnali příběh, ta druhá po vás naopak bude chtít využití vašich reflexů při řešení akčních pasáží. Dále je velmi příjemné, že si můžete v nastavení zvolit velikost titulků. Pojďme si ale něco napsat o samotné dějové lince v demu.

Váš úkol spočívá v záchraně malé dívky, kterou coby rukojmí drží domácí android na terase bytu v obytném domě. Abyste splnili daný úkol, můžete se vydat cestou průzkumu bytu, rekonstrukcí předešlých událostí či se prostě vrhnout na terasu a zkusit androidovi vyhrožovat. Jako v předchozích hrách od studia Quantic Dream, i zde každá, byť sebemenší volba ovlivní to, co se stane v následujících minutách. Demo jsme odehráli třikrát. Dvakrát jsme se dostali k jinému konci záchrany Sáry, přičemž třetí zahrání vyústilo ve stejný konec, ovšem k němu jsme se dostali jinou cestou.

Po skončení dema se vám zobrazí pěkný přehled toho, jaké volby jste si svými činy odemknuly a jaké cesty vám zůstaly zapovězeny. Navíc si můžete porovnat, jak postupovali vaši kamarádi či jak konkrétní misi hráli hráči ve světě. Samozřejmě, že demo obsahuje českou lokalizaci, která je u takovéto hry velmi důležitá a musíme pochválit českou pobočku společnosti Sony Playstation, že se o překlad zasadila.

Nevíme jak vy, ale my se na hru Detroit: Become Human velmi těšíme a to hlavně díky českému překladu, jehož anglický originál má 2000 stránek scénáře a 513 postav, které ve světě potkáte.