Metro Exodus vyjde v češtině

06.03.2018

Arťom se opět v připravované hře Metro Exodus naučí češtinu!

Po úspěšném remasteru s názvem Metro Redux, který obsahoval oba první díly v češtině (Metro 2033 Redux a Metro Last Light) a vyšel na PC, Xbox One a PlayStation 4 si opět můžeme vychutnat následující pokračování s ruským dabingem a českými titulky. Na českém překladu dělá lokalizační tým společnosti Playman v čele s Václavem Poláčkem. Tento překladatel má za sebou většinu lokalizací u nás velmi oblíbených her ze série Assassin's Creed.

Příběh hry Metro Exodus navazuje na konec druhého dílu a v kůži Arťoma se společně s jeho ženou Annou a malé skupiny lidí společně vydáte na pouť nespoutanou postapokalyptickou ruskou divočinou v hledání lepší budoucnosti pro svoji rodinu. Tentokrát se nebudeme potulovat ve stísněných chodbách ruského metra, ale po mapách o velikosti až 2 km čtvereční. Ovšem hra se nebude odehrávat v otevřeném světě, takže po splnění lineárních úkolů v dané mapě se do ní již vrátit nemůžete. Hra se bude odehrávat v průběhu jednoho roku, takže si užijeme čtvero ročních období, dynamické počasí a plynulé střídání dne a noci.

Hra vychází během podzimu (nejspíše říjen) tohoto roku a na všech platformách (PC, Xbox One a PlayStation 4) bude obsahovat českou lokalizaci.