Kolekce klasických RPG her v češtině

22.02.2019

Cílem Češtiny ve videohrách vždy bylo, aby díky naší aktivitě a síle naší komunity jsme vám, českým a slovenským hráčům, mohli přinášet lepší zážitky z vašich oblíbených her. Diky naší značce Videohry česky jsme při komunikaci s vývojáři již lépe rozeznatelní a laicky řečeno, podvědomě o nás spoustu zainteresovaných lidí ví.

A právě proto vám můžeme přinášet exkluzivní odhalení nových českých lokalizací, které vám zpříjemní vaše herní zážitky. Nedávno odhalená kolekce klasických RPG her jako Icewind Dale a další, bude u vybraných titulů obsahovat českou lokalizaci ve formě titulků.

Kolekci vydává Skybound Games ve spolupráci se studiem Beamdog, které mají na svědomí vylepšené verze těchto her, jež vyšly na Steamu a mobilních telefonech. Kolekce vyjde na Playstation 4, Xbox One a Nintendo Switch. Dle Skybound Games budou v českém jazyce tyto hry:

Baldur's Gate: Enhanced Edition
Icewind Dale: Enhanced Edition
Planescape: Torment: Enhanced Edition

Ve hře je ještě česká lokalizace u titulu Baldur's Gate II: Enhanced Edition, viz. naše komunikace. Nahrává tomu i fakt, že na stránce pro překladatele je čeština do Baldur's Gate II: Enhanced Edition hotova z 96,9 %.

Hry, které pravděpodobně nebudou mít českou lokalizaci:

Baldur's Gate: Siege of Dragonspear
Neverwinter Nights: Enhanced Edition

A až budete hrát Icewind Dale, vzpomeňte si na Vaška Vymětalíka ml., který stál v čele překladatelského týmu, jež vám před mnoha lety přinesl českou textovou lokalizaci celého titulu včetně datadisků na PC :-) Lokalizaci pak od něj zakoupil CD Projekt a vyleštil ji do profesionální formy.