Knowledge is Power - pohled na hru a ukázka českého dabingu

14.01.2018

Oznámení českého dabingu do her pro novou herní platformu Sony Playlink, která kombinuje hraní na chytrých telefonech a konzoli Playstation 4, bylo jedno z těch příjemných lokalizačních překvapení v loňském roce. Ke hře Hidden Agenda se přidala i vědomostní hra Knowledge is Power a další budou brzy následovat.

Knowledge is Power je vědomostní kvíz složený z 12ti otázek, přičemž v pořadí čtvrtá a osmá otázka kombinují vědomosti s dovedností a samotné finále v podobě napínavé pyramidy se stává už téměř výhradně záležitostí hbitých prstů a okamžitého štěstí. Kromě samotných znalostí, hraje totiž rychlost odpovědí poměrně klíčovou roli v celé hře.

Pokud tedy čekáte seriózní kompetetivní znalostní soutěž ve kvalitě televizního Milionáře, pak jste na špatné adrese. Pokud ale chcete vynikající, oddychovou, velmi zábavnou a rychle odsýpající hru pro celou rodinu a skupinu přátel, pak jste na správné adrese.

Zábavě a oddychu je podřízeno vše - od žoviálního komentátora, přes lehce úchylné postavičky, které v kombinaci s pitvořícími selfie hráčů a zvolenými přezdívkami dávají propuknout salvám smíchu. Zejména u lidí, kteří nemají s hraním pranic společného, je velmi zábavné sledovat, jakou přezdívku si volí - mnohdy to hodně napoví o jejich skrytých choutkách, amibicích nebo potlačených vzpomínkách.

Takže pánové, až si dívka vašich snů, kterou jste místo na sbírku motýlů pozvali na společné hraní Knowledge is Power zvolí jako postavičku párek v rohlíku, který lascivně zvedá svůj spodek při každé radostné události a jako nick si zvolí jméno Připravená, pak víte, že jste na dobré cestě.

Lokalizace her pro Playlink je od Sony nesmírně chytrý tah, ale také absolutní nezbytnost, protože bez českého dabingu by hra jako Knowledge is Power byla absolutně mrtvá. Účelem Playlink her je totiž kromě jiného také přitáhnout k hraní na zařízeních od Sony nové hráče. A moje zkušenost je taková, že i lidi, kteří hraní absolutně odmítají a v hraní videoher vidí poslední zjevení ďábla, si Knowledge is Power užívají naplno a ztrácí jakékoliv zábrany.

Tak popadněte své mobilní telefony a tablety, svolejte přátele, zapojte své rodiče nebo děti a užijte si zábavu, kde sice vědomosti hrají až druhou roli, ale o ty tu opravdu nejde. Protože život je o přátelích - ne o těch virtuálních, ale o těch, co sedi na gauči vedle vás.

Ukázka hry a češtiny v Knowledge is Power: