Kauza Microsoft - aneb slibem nezarmoutíš

04.10.2017

Když se před pár týdny srdce každého milovníka češtiny ve videohrách rozbušilo nadšením z dvojitého oznámení podpory našeho jazyka v závodních hrách GT Sport a Forza Motorsport 7, ještě nikdo netušil, že to ze strany Microsoftu bude tak nějak kasicky jen čeření vody.

Skoro to vypadalo, že tentokrát už to prostě musí být pravda. Jak české oficiální stránky xboxu, tak i oficiální dokument ze strany Microsoftu pro nás nezpochybnitelně potvrzoval, že podpora českého jazyka (a dokonce i slovenského) je nevyhnutelný fakt.

Ostatně posuďtě sami:

Obchod Microsoft:

https://www.microsoft.com/.../forza-motorsport-7.../9n02hd7xrwr8

Oficiální dokument ohledně Forzy:

https://news.xbox.com/.../upl.../Forza_Motorsport_7_gamescom.pdf

Forza will be localized....

Ano, slibem opravdu nezarmoutíš, protože will be localized znamená v překladu - bude lokalizována...

BUDE LOKALIZOVÁNA. Někdy....

Nicméně obchod MS mluví o něčem jiném - Forza 7 podporuje český jazyk. To tedy asi znamená, že ji nelze žalovat za xenofobii. Taková preventivní ochrana v dnešní době ze strany MS....?

Milý Microsofte. Tuhle válku konzolí prohráváš. A děláš všechno proto, aby ta prohra byla ještě rychlejší a trpčí. Ale nás to netěší a radost z toho nemáme, protože každý byznys potřebuje konkurenci. Tak se začni laskavě rvát.

Forza Motorsport 7 není v češtině přátelé. Alespoň prozatím. Pokud je tento fakt pro vás klíčový, kupte si raději GT Sport. Sony naštěstí ve svých prohlášeních zdaleka tolik nelže jak se zdá.