Jak je s to CZ do AC: Origins Discovery Tour a The Crew 2?

08.04.2018

Zjistili jsme pro vás, jak je to vlastně s češtinou v a AC: Origins Discovery Tour a ve hře The Crew 2.

Assassin's Creed Origins: Discovery Tour

Na to jsme se zeptali české a mezinárodní podpory Ubisoftu. Po několika týdnech čekání a vyhýbavých odpovědích jsme se dočkali. Přepis konverzace je ponechán tak, jak se vyvíjel.

You wrote

24/02/2018 @ 10:40

Dobrý den,
chci se zeptat, jak to že není čeština v Assassin's Creed Origins: Discovery Tour? Encyklopedie v Assassin's Creed hrách byla vždy přeložena. Chystáte nějakou nápravu, která češtinu přidá? Vždyť Assassin's Creed Origins včetně DLC v češtině je.
Díky za odpověď
Vašek

MatusH @Ubisoft Support wrote:

14/03/2018 @ 16:10

Zdravím, DuallHead,

děkuji, že jste kontaktovali Zákaznickou podporu Ubisoftu. Mé jméno je Matouš a omlouvám se za takhle opožděnou odpověď.

Momentálně nemáme žádné informace ohledně češtiny v Discovery módu.

Z toho důvodu vás poprosím o vaši trpělivost a abyste dali nadcházejícím aktualizacím šanci hru vylepšit.

Děkuji za vaši trpělivost a ještě jednou děkuji za vaši zpětnou vazbu.

Pokud máte ještě další problémy, neváhejte mě kontaktovat.

S pozdravem,
Matouš
Zákaznická podpora Ubisoft

You wrote

14/03/2018 @ 16:44

Dobrý den,
to, že nemáte žádné indormace ohledně české lokalizace pro Discovery Tour mód do Assassin's Creed Origins nemá žádnou vypovídací hodnotu. Co takhle o tom něco zjistit a pak mě informovat? Bylo by lepší, to nezametat pod koberec.
Díky za vaši snahu při objasňování mé otázky
S pozdravem
Vymětalík

MatusH @Ubisoft Support wrote:

23/03/2018 @ 18:51

Zdravím, DuallHead,

děkuji za zprávu. Bohužel nemáme žádné informace ohledně prací na českém jazyce pro Discovery Tour. V případě více informací budeme informovat hráče na našem blogu.

Děkujeme za pochopení.

Pokud máte ještě další problémy, klidně mi je sdělte.

S pozdravem,
Matouš
Zákaznická podpora Ubisoft

Z této konverzace usuzujeme, že k žádné české lokalizaci ze strany Ubisoftu již nedojde. Je to až s podivem, když celý Assassin's Creed Origins včetně velkých DLC přídavků má kompletní českou lokalizaci ve formě titulků. Navíc encyklopedie světa, v kterém se se daný díl odehrával, patřila vždy k tomu nejvyhledávanějšímu čtivu z celé hry, protože AC hry mají do jisté míry i edukativní záběr.

Připadá nám, jakoby Discover Tour pro Assassin's Creed Origins dělalo úplně jiné studio Ubisoftu a z toho důvodu není čeština v tomto bezplatném DLC přítomna.

Doufejme, že u dalšího dílu bude Discovery Tour již součástí hry ihned při vydání a tudíž bude i v češtině. Byla by škoda to nejzajímavější od hry separovat a ještě to opět vydat v angličtině, když se má díky této podrobné encyklopedii hráč dozvědět spoustu zajímavých informací ze světa a období, v kterém se hra odehrává.

The Crew 2
A co česká lokalizace u závodní multiplayerové hry The Crew 2? K našemu vznesenému dotazu byl Ubisoft ještě více strohý a odpověděl v angličtině. Zde jeho odpověď a pod ní naleznete překlad.

Hey there! :) Thank you for your interest in our game! We don't have any information to share at the moment, but be sure to keep an eye on the game's website for updates!

Děkujeme za zájem o hru The Crew 2. O české lokalizaci (na tu jsme se Ubisoft podpory ptali) nemáme v tuto chvíli žádné informace, a proto sledujte oficiální web hry.

Připadá nám velmi divné, že Ubisoft podpora nemá o svém produktu, který vychází za necelé 3 měsíce (29. června), důkladnější informace. Lze z její odpovědi odvozovat spíše to, že se český překlad pro konzole ani PC nechystá, neboť by musel započat již někdy začátkem tohoto roku. Do překladu se totiž počítá jak samotné přeložení textů, tak jejich implementace a následné testování, které zabere asi nejvíce času.

Zatím Conquest (distributor hry The Crew 2 v ČR) žádnou oficiální zprávu nevydal (ovšem na jejich produktových stránkách je hra v angličtině), ale indicií, že hra nebude nakonec obsahovat české texty, je více než dost. I jedny z největších českých internetových obchodů s hrami (Xzone, JRC a Alza) změnily u hry The Crew 2 lokalizaci z Česká na Anglická. Také se o této chybě ze strany Ubisoftu rozepsal web Zing.

Je škoda, že nebude The Crew 2 lokalizováno do českého jazyka, a tak doufejme, že si pro nás Ubisoft schovává české překlady jeho budoucích her jako The Division 2, Splinter Cell, vesmírné akční hry Starlink či hry na piráty s názvem Skull and Bones.