Hra Moonfall vyjde pro Xbox One, PS4 a Switch ve slovenštině

08.08.2018

Před rokem a půl vyšlo na PC 2D scrollovací RPG Moonfall, které získalo na Steamu krásné hodnocení 75 %. Před nedávnem oznámili slovenští tvůrci ze studia Fishcow, že se tato hra podívá i na konzole současné generace, tedy Xbox One, Playstation 4 a Nintendo Switch.

Hra Moonfall v sobě kombinuje jak RPG systém ze staré školy, tak beat'em up mlátičku, která se odehrává v krásné, ručně kreslené grafice industriálně gotického světa. A podle recenzí uživatelů na Steamu má i povedený příběh.

My jsme se proto zeptali slovenských tvůrců, zda bude hra obsahovat slovenskou, popřípadě českou lokalizaci ve formě titulků na budoucí plánované platformy v podobě Xboxu One, Playstation 4 a Nintenda Switch. A odpověď na sebe dlouho nenechala čekat. Hra na všechny 3 výše zmíněné konzolové platformy (tedy i Nintendo Switch!) dostane slovenskou lokalizaci a vzhledem k podobnosti s českým jazykem se s českou lokalizací nepočítá.

Zde je přepis mailu mezi Češtinou ve videohrách a studia Fishcow:

Dobry den,

hra vo vsetkych verziach (PC, XB1, PS4, SWITCH) bude obsahovat slovenske titulky. Cestina nebude v hre, ale vzhladom na podobnost jazykov by to pre ceskych hracov nemal byt velky problem.

S pozdravom,
Fishcow studio

Hra vychází 4. září pro Xbox One, Playstation 4 a Nintendo Switch.