Google testuje AI s českým rozhraním

08.09.2017

Umělá inteligence, která mluví česky ? Podle společnosti Google tak bude do pěti let.

Dnes se trošku odkloníme od tématu češtiny ve videohrách a podíváme se na článek ohledně umělé inteligence od společnosti Google, která údajně bude mluvit do pěti let česky a do našich domácností proniknou asistenti, které budou moci běžní čeští uživatelé opravdu používat. Samozřejmě mluvíme o digitálních asistentech, malých krabičkách, které 24 hodin denně budou monitorovat vaši domácnost, povídat si s vámi a řešit úkoly které po nich budete požadovat.

Pokud pomineme kontroverznost právě momentu neustálého monitoringu vašich činností, pak je tu samotná kontroverznost pojmenování umělá inteligence. Pokud by skutečně bylo dosaženo umělé inteligence, pak diskutovat o tom, zda umí nebo neumí česky je naprosto bezpředmětné, protože jakýkoliv jazyk by po ni měl být otázkou pár sekund ke zvládnutí. Dokud ji to budeme učit my, pak to není umělá inteligence.

Ale to bylo skutečně jen malé zamyšlení určené spíše k pobavení. Mnohem důležitější je fakt, že algoritmy, které naučí počítače efektivně mluvit a řešit problémy česky budou rozhodně mít velký dopad na herní průmysl. A to je moment, který nás bude zajímat nejvíce.

A na závěr jednu inspirativní citaci ze zmíněného článku.

Behsad Behzadi ze společnosti Google říká:

"Určitě nechceme prodávat zařízení, které je primárně určeno k něčemu, co v daném regionu neumíme nabídnout v místním jazyce."

Ano, opět se díváme tvým směrem, Microsofte....