Dojmy z Playstation Magazínu - Václav Vymětalík

27.10.2017

Do rukou se mně konečně dostal nový Playstation Magazín, za kterým stojí Mikuláš Tuček a lidé kolem něj. Pracuji v tiskárnách, takže vám můžu s klidem sdělit, že redakce zvolila luxusní papír. Navíc je celý časopis vytištěn velmi kvalitně a zvolené rozmístění textů a obrázků či pozadí lahodí oku.

Ale teď již přejdeme k hodnocení celého časopisu. Co mě v obsahu aktuálního čísla opravdu potěšilo, je tematický článek o závodní sérii Gran Turismo. Rozbor se rozprostírá na šesti stranách a samozřejmě zde najdete i informace o posledním dílu, který vyšel tento měsíc a nese název Gran Turismo Sport. Z dalších tematických článků se mi velice líbí 20 let Playstation, který obsáhle popisuje historii této herní platformy. V aktuálním čísle najdete i dva velice zajímavé rozhovory. A posledním, velice nadupaným tématem, je článek s názvem Vánoce 2017. Zde vám redakce představí ty nejočekávanější hity, které již vyšly či teprve vyjdou tak, abyste je mohli někomu blízkému nadělit pod stromeček (nejlépe však sobě :-) ).

Teď se na řadu dostávají články, které mne moc neoslnily, ale chápu, že do prvního čísla takového formátu prostě patří. Jsou to články, které představují Playstation 4, Playstation Plus, Playstation VR a Playlink. Samozřejmě lidé, kteří si první číslo magazínu koupí s tím, že se chystají koupit tuto konzoli, či jsou nováčky ve světě Playstation, tyto články jisto jistě uvítají. Osobně bych ale raději volil jeden ucelený tematický článek a zbylé volné stránky zaplnil recenzemi. Ale abych jen nenadával, potěšila mne přítomnost plakátu s tématikou God of War a Uncharted Lost Legacy a také list se samolepkami. Jen mohly být samolepky z potištěné strany nalakované, aby něco vydržely, takhle je to jen obyčejný papír (ano, opět se u mne projevila nemoc z povolání :-) ).

V celkovém pohledu se mně ale nový PlayStation magazín velmi líbí a doufám, že bude vydáván pravidelně, třeba jako měsíčník či čtvrtletník. Mít k dispozici nové číslo jednou ročně je opravdu málo.