Darkest Dungeon na Nintendo Switch v češtině

20.01.2018

Na Switch vyšla první lokalizovaná hra. Darkest Dungeon je v češtině na všech platformách, kromě PS4. Proč?

Fantastické, temné, náročné, stylizované, tahové, komplexní, překvapivé a nesmírně uspokojující RPG, ve kterém můžete utopit stovky a stovky hodin a stále budete mít co dělat. Hra, která by si zasloužila mnoho dalších pochvalných přívlastků, je náročná na uchopení, pochopení a rozvinutí, ale pokud se nevzdáte po prvních pár hodinách, tak zažijete ponor, ze kterého se nebudete chtít jen tak vynořit.

Darkest Dungeon je v češtině na PC, na počítače Apple, na tablet iPad a nyní i na konzoli Switch, ale bohužel není v češtině na konzole PS4 a PS Vita. Co tato skutečnost odhaluje?

Jak na PC, tak i na MAC, můžete nastavení jazyka měnit přímo ve hře, na iPad to možné není, ale hra se nastaví automaticky podle vašeho systémového jazyka. Tato funkcionalita je známá právě z konzolových her a Darkest Dungeon ji na PS4 také obsahuje. A tady je zřejmě zakopaný pes - my sice máme PS4 v češtině, ale není to systémový jazyk. Takže smůla.

Proč to ale šlo udělat u Nintenda jinak? Proč je u Switch verze možno nastavit jazyk ručně a PS verze to musí dělat podle systémového jazyka? To se můžeme jen domnívat, ale je to opět pěkná ostuda. Nikoliv ovšem vývojářů. Těch jsme se na to samozřejmě zeptali, potvrdili nám, že přesně takto to funguje, ale na téma proč to tak je, se moc vyjadřovat nechtěli.

Každopádně - pokud máte rádi tahová RPG, je Darkest Dungeon skutečnou nirvánou. Autoři hru stále rozšiřují, takže i o budoucnost je postaráno. Za pár stovek získáte vybroušený klenot, který si navíc díky Switchi můžete zahrát v češtině.