Citelné zdražení služby PS Plus

31.07.2017

Poměrně citelné zdražení služby PS+ od společnosti Sony, plánované na konec srpna tohoto roku a možné komplikace. Ty vám dnes pomůžeme vyřešit v tomto článku.


Pokud to náhodou nevíte, tak vaše členství v programu PS+ má VŽDY PO ZAPLACENÍ (!!!!) nastaveno automatické prodloužení po té, co dojde k uplynutí času, který jste si předplatili. Automaticky vám tedy Sony strhne částku za stejné období, které jste měli předplaceno a dojde k prodloužení členství.


Toto automatické obnovení je možno vypnout - ostatně doporučujeme to udělat ihned po té, co své členství v programu PS+ zaplatíte. Vyhnete se pak nemilým překvapením v podobě nečekaně uhrazené platby v nejméně vhodnou chvíli.


Pro ty z vás, kteří nejste anglicky zběhlí, teď ukážeme jak přesně automatické prodloužení členství vypnout. Česká Sony vám sice pošle upozornění v češtině, že pokud se z důvodů zdražení služby chcete vyhnout tomuto mnohdy nemilému překvapení, musíte automatické prodloužení vypnout, ale už zapomene dodat, jak se to v anglickém prostředí Playstation 4 dělá.


Máte dvě cesty jak se k vypnutí dobrat. Začínáme na úvodní obrazovce po přihlášení na účet


Ta delší je následující:


volba Settings -> Playstation Network/Account Management
-> Account Information -> Playstation Subscription -> Playstation Plus -> Turn Off Auto-Renew -> Yes.


Kratší cesta:
Playstation Plus (levý žlutý kříž v horním menu na hlavní obrazovce PS4) -> Manage Membership (vpravo nahoře)
-> Subscription -> Turn Off Auto-Renew -> Yes.


Tento článek nijak nehodnotí kvalitu služeb PS+ a nezabývá se nutností zda si tuto službu platit nebo neplatit. Je to jen tip jak se vyhnout nemilému překvapení v nejméně očekávanou dobu a supluje absenci češtiny v nastavení konzole Playstation.