Česká lokalizace u The Sims 4 stornována!

15.11.2017

Veřejný dotaz ke společnosti Conquest ohledně lokalizace hry The Sims 4 pro Xbox One a Playstation 4.

Edit: Na konci článku je doplnění po vyjádření ze strany společnosti Conquest.

Dobrý den,

chceme se Vás zeptat, jak je to s lokalizací konzolových verzí hry The Sims 4 pro Xbox One a Playstation 4. Na svých stránkách nadále (kontrolováno 15. 11. 2017 v 7:40) uvádíte, že je hra opatřena českou lokalizací. Ve skutečnosti nám (fb stránky Čeština ve videohrách) lidé hlásí, že hra neobsahuje žádnou českou lokalizaci.

Máme dokonce informaci, že obchod Xzone.cz začal včera (14. 11. 2017) dopoledne lidem, kteří u něj mají hru The Sims 4 ve verzi Xbox One či Playstation 4, rozesílat maily, že hra nakonec lokalizaci neobsahuje. Dlouhou dobu na všech eshopech s hrami visela informace, že je hra pro konzole Xbox One a Playstation 4 lokalizována do českého jazyka.

Proč se to náhle změnilo? Proč jste neinformovali své zákazníky a veřejnost pomocí herních webů, svých stránek a jiným způsobem (Facebook a jiné sociální sítě), že lokalizace u této hry nebude? Včera 14. 11. 2017 spousta eshopů tuto hru v konzolových verzích zlevnila na cca 1300 Kč a začala uvádět lokalizaci anglickou - a to 3 dny pred vydáním! Několik našich čtenářů si hru koupilo v digitální formě přes Playstation Store a jsou přímo naštvaní, že hra, která měla mít českou lokalizaci, jež byla oficiálně ohlášena na vašich stránkách, coby distributora hry pro konzole Xbox One a Playstation 4, lokalizaci nakonec nemá.

Digitálně zakoupenou hru nejde nijak vrátit a zákazník, který za ni zaplatil plnou cenu, dostane produkt, který vykazuje praktiky podvodu na spotřebitele a to formou klamavé reklamy.

Požadujeme od vaší společnosti urychlené vysvětlení.

Tento mail bude zveřejněn na fb stránce Čeština ve videohrách, coby otevřený dopis vaší společnosti.

Za fb stránku Čeština ve videohrách
Václav Vymětalík a Gabriel Nowe


Edit: Doplnění článku o nové informace:

My jsme se na Conquest obrátili zejména se snahou uchránit zákazníky před nákupy pod vlivem nepravdivé informace a s přesvědčením o tom, že Conquest je výhradním zástupcem EA pro Českou republiku, případně hlavním distribučním partnerem. Tedy tím článkem, který má jako první informovat o tak zásadní změně, jako je absence aktivně propagovaných českých titulků v The Sims 4. Fakt je takový, že změnu provedli až po našem dnešním upozornění.

Za samotnou absenci titulků viníme jen EA, nikoho jiného.

Stále jsou tu velcí distributoři, kteří informaci neopravili - jako například JRC a Electroworld. (JRC už opravilo)

Společnosti Conquest chceme každopádně vyjádřit poděkování, že jsme ji stáli za rychlou odpověď, kterou najdete v komentářích pod článkem.