Bude čeština v Days Gone? Možná ano...

09.06.2018

Pokud nějaké studio vytrvale ignoruje naše stejně vytrvalé otázky na českou lokalizaci, pak tam zpravidla čeština je. Tohle se nám aktuálně děje s Bend Studio....

Jen upozorňujeme, že tento příspěvek je pouhou úvahu až dokonce čirou spekulací.

Když se předčasně propálila čeština do Spidermana, byl to marketingový průser. Přišlo to v nesprávný okamžik, nesprávnou formou a zastínilo to jiné důležité zprávy. Dnešní oficiální ohlášení češtiny do Spidermana už skoro nikoho nezajímá a tak nějak to vypadá i lehce komicky - kdy pravá ruka neví, co dělá levá.

Pro Sony je to nepříjemná lekce, kterou by nerado opakovalo, možná proto ta barikáda mlčení. Čeština je marketingový nástroj v podobě tří tunového kladiva, které dopadá na hlavu nebohé konkurence klečící na kolenou, a pokud se chybou ukecaného zaměstnance z drticího kladiva stane dětská bejzbolka, není to úplně dobře.

Rádi bychom měli pravdu a za hradbou mlčení ohledně češtiny do Days Gone se skrývá snaha neopakovat chybu.

A na závěr? Když teď řekneme, že čeština do Spidermana byla oficiálně oznámena, tak i přes případně vaše nudné zívnutí - co to tu meleme - je třeba si uvědomit, že to je zpráva velikosti tří tunového kladiva !! :-)

Hezký víkend komunito.